Gyomorkímélő diéta
Kessel A kímélő ételek szerepe az, hogy tehermentesítsék az emésztőrendszert, ha az nem egészséges.
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik 0 Az emésztési nehézségek, a különféle gyomorbetegségek az egész szervezet működésére és az általános közérzetre is rányomják bélyegüket. Megoldás azonban létezik a savhiány, a savtúltengés, az idegi eredetű gyomorpanaszok, és a gyomorhurut problémájára.
A kíméletes ételek diétája elsősorban akkor ajánlott, ha valamilyen gyomor- vagy bélfertőzésben szenvedünk, de léböjtkúrák után is ajánlatos ezekkel az ételekkel kezdeni a normál táplálkozást. A kímélő ételek, mind hasmenés, mind szorulásde bármilyen gyulladásos emésztőrendszeri fertőzés esetén javasoltak.

Ezek olyan módon tehermentesítik az emésztőrendszert, hogy egyrészt úgy készítjük el őket, hogy a lehető legtöbb tápanyag maradjon meg a nyers ételből, másrészt eleve olyan alapanyagokat használunk, melyek könnyen gyomorkímélő diéta.
A házi módszerek közül hasfájásra sokszor alkalmazunk kétszersültdiétát, vannak, akik a levesre vagy a sima főtt krumplira esküsznek.

Ezekkel a régimódi gyógymódokkal gyomorkímélő diéta a baj, hogy egyoldalú tápanyagbevitelt jelentenek, ami még rövid távon sem a legszerencsésebb.
Így indítsunk Ha fáj a hasunk, először érdemes valóban nagyon egyszerű ételekkel kezdeni a táplálkozást.
Komoly hasmenés és hasfájás esetén segít, ha fekete teát, zabpelyhet, üres rizst, illetve a jól bevált kétszersültet esszük. Ezek az ételek könnyen emészthető szénhidrátokat tartalmaznak, viszont zsírt nem, és ez tehermentesíti az emésztőrendszert a legjobban.

Így folytassuk Ha már egy kicsit jobban vagyunk, az előbb említett ételekhez hozzá lehet adni a sovány túrót, mely már tartalmaz egy kis zsírt és fehérjét is. Erre a szervezetnek szüksége van, és a túró helyettesíthető krumplipürével is, ha nem vagyunk laktózérzékenyek bár tejtermék nélkül is elkészíthető.
Soványabb húsokat vagy halat is lehet enni kis mennyiségben, valamint főtt zöldséget.
A folyadékok rövid időn belül max. A zsiradékok növényi és állati eredetű egyaránt hosszú ideig maradnak a gyomorban, ráadásul csökkentik a gyomorsav elválasztásának mértékét. Inkább a növényi zsiradékok ajánlottak az állatiak vérzsírszintre gyakorolt kedvezőtlen hatása miatt. A naponta elfogyasztott zsírmennyiség 6 dkg-nál ne legyen több.